Зараз все популярніші підлоги з дощок під старовину. Це навмисно зістарені дерев'яні підлоги, які створюють ефект вінтажного покриття. Для обробки підлоги під старовину зазвичай використовують підлоги з дуба. Але для брошурування з подальшим тонуванням і лакуванням також підходять настили з сосни, ялинки, берези. У цьому випадку непогано змінити колір і замість колорування, тонування морилкою можна застосувати кольорове масло.
Для отримання відповідного ефекту дерев'яна підлога піддається обробці металевими щітками, які видирають м'якші частини деревини. Це називається брошурування і поверхня підлоги виглядає нерівною з текстурою натурального дерева що виступає.
Підлоги під старовину отримують методом особливого фарбування їх різними хімічними препаратами та особливої механічної обробки:
• брошурування, що полягає у видаленні з деревної дошки більш м'якого шару особливими щітками. Дана обробка акцентує і підкреслює натуральну текстуру деревини. Обробка щіткою готує дерев'яну підлогу більше стійкою до стирання і містить приємну на дотик структуру.
• стругання, що полягає в тому, власне що будь-яка дошка обробляється вручну, в результаті виходить хвилястий, нерівномірний ефект уздовж дошки підлоги, який формує відблиски, які візуально застарівають підлогу.
Дошки зістарені це ручна обробка деревини, яка полягає в «відборі» самих піддатливих частин текстури, їх розбиванні або ж навмисному механічному пошкодженні. Цим чином ми отримуємо нерівну текстуру площині, численні западини й численні недоліки, які вважаються ефектом «старої підлоги».
Фінішна обробка це нанесення захисного шару. Може бути застосовано безбарвне або кольорове масло. Можливе тонування з використанням морилки з подальшим лакуванням паркетним лаком.
Інструменти для брошурування деревини
• Ручна стамеска це інструмент, за допомогою якого ви можете наносити глибокі поздовжні борозни різної кривини в деревному волокні. При дослідному застосуванні за допомогою стамески можливо домогтися найбільшої реалістичності штучно структурованої деревини коштом нанесення досить ґрунтовних тріщин, що створюють ефект розтріскування матеріалу.
• Наждачний папір з великою зернистістю також застосовується в процесі брошурування деревини та дозволяє виділити фактуру матеріалу, зробивши природну фактуру більш виразною. Техніка застосування наждачного паперу подібна техніці застосування ручної щітки - її з натиском переміщують уздовж волокон, в результаті чого на площині деревини утворюються борозни, конструкція яких ідентична зі структурою натуральних волокон. Вірно підібравши зернистість абразиву і застосовуючи наждачний папір з різною зернистістю, можливо досягти різної глибини та ступеня вираженості борозен.
• Болгарка, обладнана спеціальними щітками насадками для брошурування деревини це ще один інструмент, який використовується для старіння деревини. При цьому на початковому етапі для попередньої обробки площині застосовуються насадки з залізним ворсом, а для фінішної з мідним ворсом. Зараз широко популярна особлива щітка для брошурування деревини «Піранья», що являє собою абразивно-полімерну щітку. Застосовуючи цю адаптацію, ви отримуєте можливість вибірково видаляти волокна, зробивши наголос лише тільки на м'які й не зачіпаючи тверді волокна.
Нові зістарені підлоги
На ринку випускаються фабричні під старовину деревні складові. Найчастіше зустрічаються дошки підлоги на подобі «нове як старе». На першому рубежі площину дерева пошкоджується, щоб виділити начерк текстури, наприклад, щіткою. В результаті чого м'які частини волокон (рання деревина) видаляються, а тверді частини (пізня деревина) залишаються. Пошкодження можуть імітувати недоліки та пошкодження деревини. «Жуком-короїдом» вирубують ходи, ребро дощок скошують, а площину стругають або ж шліфують, отримуючи ефект натурального стирання під впливом багаторічного застосування. Механічні ушкодження, маленькі подряпини можливо отримати проточування канавок або ж, в тому числі та вишкрібання вручну.
Прийдешнім кордоном старіння деревини вважається хімічне фарбування. Спасибі змістом дубильних речовин в деревині, вже згаданих рослинних дубильних речовин, які просто вступають в реакцію з хімічними сполуками (наприклад, кальцієм або ж аміаком), В залежності від бажаного зорового ефекту зостарене дерево забарвлюється в темний, жовтуватий, зеленуватий і інші кольори.
Найчастіше в разі підлог це воскове масло, яке просочується поглиблено в структуру деревини й акцентує на текстуру і всілякі пошкодження, що утворилися в процесі старіння. Зрештою, дерево покривається шаром воску або ж масла з додаванням кремнію.