У процесі використання на паркеті, дерев'яній підлозі, паркетній дошці утворюються вм'ятини. На жаль вони дуже псують вид дерев'яного покриття і наш погляд так і притягується до цих недоліків. Найчастіше вм'ятини утворюються від ваги важких меблів, що впали на підлогу предметів і жіночих підборів. Останні просто нещадно псують, знищують паркет і перетворюють його в жалюгідне видовище. Способи видалення вм'ятин залежать від масштабів, ступеня пошкодження, а також від виду покриття підлоги.
Усунення вм'ятин на паркетній дошці
Хочу сказати, що чим твердіше деревина покриття підлоги, тим краще у неї опірність до механічних навантажень. Паркетна дошка з замковим з'єднанням більше схильна до пошкоджень, ніж звичайний паркет. Пояснюється це тим, що знизу розташовані дуже м'які шари, а зверху тонкий робочий шар. Так що саме паркетна дошка найчастіше вимагає ремонту. У переважній більшості випадків паркетна дошка укладається на підкладку плавучим способом і фіксується замками. При цьому способі монтажу шліфувати її неможливо, та й нема чого там знімати, отже, верхній шар тонкий. Залишається тільки два варіанти ремонту.
Замінити пошкоджені дошки на нові
Це можливо в разі, якщо при укладанні у вас залишилася пара зайвих ламелей. Якщо немає, то можна спробувати докупити в магазині (вони продають поштучно). При цьому візьміть з собою маленький шматочок старої дошки (підрізана під стіною). Це дасть можливість вибрати такий же колір і найголовніше, перевірити чи підходить замкове з'єднання. Вам потрібно демонтувати плінтуса у найближчій до пошкодження стіни та розібрати частину кімнати. Ряди рекомендую нумерувати простим олівцем або крейдою. Після заміни однієї або декількох дощок необхідно зібрати все у зворотному порядку. Роботи багато, але вона зовсім нескладна та отриманий результат того вартий!
Видалення вм'ятин за допомогою мастики
Якщо вм'ятина стара і вже потемніла, то потрібно її злегка зачисть і знежирити. Потім закрити твердим воском, продаються спеціальні олівці для виконання такої роботи. Можна позбутися від вм'ятини звичайною шпаклівкою для дерева на водній основі. Після нанесення і повного висихання потрібно вологою ганчіркою видалити зайве і локально покрити цю частину будь-яким лаком. Швидше за все пляма буде світліше, тоді можна зафарбувати її фломастером і зафіксувати зверху ще одним шаром лаку. Також можна заповнити поглиблення епоксидним клеєм, попередньо приклеївши з боків поглиблення скотч. Всі ці способи не дадуть 100% результату і сліди ремонту буде видно. Спробуйте знайти майстра, фахівця в цій справі. У нього великий досвід і набір олівців, спеціальних фломастерів, він здатний навіть намалювати структуру волокон дерева. Я паркетник зі стажем, але не беруся за подібну роботу, через те, що не зумію її якісно виконати. Це я вам пишу, що б ви не переоцінили свої сили й здібності.
Усунення вм'ятин на паркеті
Щоб позбутися від вм'ятин на паркеті, підходять всі вище перераховані методи плюс шліфування і лакування паркетної або дерев'яної підлоги. У разі, коли пошкоджень і вм'ятин дуже багато, закладати їх неефективно. Тут підійде шліфування всієї підлоги, якщо вм'ятини дуже глибокі, то перед циклюванням можна виконати ремонт і замінити паркетні планки на нові.
Як виправляють вм'ятину з дерева
Якщо вм'ялася дерев'яна поверхня не покрита лаком, то волокна деревини виявилися просто втиснути всередину. Потрібно капнути у вм'ятину невелику кількість води для набухання деревини. Потім через пів години ретельно пропарити праскою через вологий рушник. Далі знову розгладити вм'ятину праскою поки волога не випарується. В результаті набухання деревини вм'ятина розгладиться.